Ludwigia Repens Rubin Canlı Bitki Pot

Ürün Kodu : LAP-003D


  Tükendi!  
Ürün Açıklaması

Ludwigia repens’in koyu kırmızı rengiyle etkileyici bir bitkidir. Akvaryumdaki yeşil bitkilerle beraber güzel bir kontrast sağlar. Büyük gruplar halinde dikilirse daha etkileyici olur, ancak gelişimi hızlandırabilmek için budanması gerekir. Fazla gereksinimi yoktur ancak ışık yetersizse alt yapraklar dökülebilir. Yoğun ışıkta kırmızı renk te daha belirginleşir. Bilimsel adı henüz belirlenmemiştir. Bitki boyu uzadığında dalı istediğiniz herhangi yaprak arasından keserek kestiğiniz parçayı tekrar akvaryumunuza dikebilirsiniz. Yeni parçayı akvaryuma dikmeden önce en alt nodunda bulunan yaprakları koparmak köklenmeyi hızlandıracaktır. Kesim esnasında altta kalan ana gövdede sağlıklı 3-4 yaprak bulunmasına dikkat etmelisiniz.
Bitki 5cm çaplı saksılar içinde özel elyafına tutunmuş olarak gelir. Saksı ise kendi özel poşedi içine konularak teslim edilir. Bitkinin içine yerleştirildiği poşedi boydan boya makas ile kestikten sonra saksıyı içinden almak bitki dal ve yapraklarına gelebilecek zararı ortadan kaldıracaktır. Poşedi sallayarak yada bitkiyi elinizle poşedin içinden çekerek bitkiyi çıkarmaya çalışmayınız.
Saksı içinde muhtelif boylarda 6-7 bitki yer alır. Elyafın temizlenerek bitkilerin ayrı ayrı dikilmesi alt kesimlerde oluşabilecek gölgelenmeye bağlı yaprak dökülmesini azaltacaktır. Elyafı su dolu bir kabın içinde ayıklamak bitkinin zarar görmesini engellerken, elyafın daha kolay çözülmesine yardımcı olacaktır.