Ara
köpek ve kedi maması

kedi ve köpek maması


Pet Afrika;
Online Kedi Maması
Online Köpek Maması

siparişleriniz için;

+90 232 276 10 10

aras kargo kapıda ödeme
Email Listesi
Not: Duyurulardan haberdar olmak için email adresinizi listeye ekleyebilirsiniz.


Kedilerin sağlıklı yaşaması için kedi maması önemlidir

Kedilerin sağlıklı beslenmesi açısından bu soru önemlidir. Kediler yaratılışları gereği carnivor yani etçil hayvanlardır. Doğal yaşamlarında diyetlerinde hayvansal gıdalar yer almaktadır. Bu da yüksek protein oranı düşük karbonhidrat anlamına gelmektedir.

Bu bağlamda evde yaşayan kediler için uygun kedi maması ancak uzmanlığını ve güvenirliğini kanıtlamış markaların ürünleri olduğunu söyleyebiliriz.

Kedi maması kullanımında ne kadar bilinçliyiz?

Pek çok hayvan sever gerek yeterli bilinç düzeyine erişmediğinden gerekse ekonomik koşullardan dolayı ev yemeklerini kedi maması olarak uygun görmektedir. Bu tarz bir besleme ise ev yemeklerinin fazla miktarda yağ, tuz ve karbonhidrat içermesi sebebiyle kedilerde sağlık problemlerine yol açmaktadır. Daha fazla bilgi için veterinerinize danışabilirsiniz.

Kedi maması çeşitlerinde geniş ürün yelpazesi kaliteli hizmet

Firmamız petafrika.com dünyaca ünlü profesyonel ve ekonomik sınıf kedi maması markalarından oluşan geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bunlardan birkaç tanesi;

 • Acana,
 • Orijen
 • N&D
 • Matisse
 • Pro Plan
 • Royal Canin
 • Hill’s
 • Advance

olarak sıralayabiliriz. Ayrıca kedilerinizin özel durumlarına göre, kısırlaştırılmış, tüy yumağı problemi olan, deri-cilt hassasiyeti vb pek çok durum için uygun kedi maması stoklarımızda yer almaktadır. Kedinizin cinsi, yaşı durumu ne olursa olsun evcil dostunuza uygun bir kedi maması seçeneğin stoklarımızda yer aldığına inanıyoruz.

Türkiye’nin sadece büyükşehirleri İstanbul , Ankara, İzmir, Antalya olarak değil Türkiye’nin neresinde olursanız olun firmamı , kolay ve güvenli ödeme seçeneği , ücretsiz kargo imkanları ile siparişlerinizi kapınıza kadar ulaştırıyor. Ayrıca kapıda ödeme ile telefonla sipariş verebilirsiniz.

Kedi maması fiyatları daima tüketici lehine

Firmamız petafrika.com kuruluşundan bu yana kedi maması ve kedi bakım ürünlerinde en düşük fiyat, en iyi hizmet kalitesini ilke olarak benimsemiş ve kısa sürede geniş müşteri kitlesi oluşturarak sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Gelecekte de siz değerli hayvan severlere hizmet sunmaktan mutluluk duyarız.

Değerli evciliniz mutlu olduğu sürece sizlerin de mutlu olacağınıza inanıyoruz. Ve buna verdiğimiz önem ile sizlere kaliteli hizmet sunmaktayız. Tüm evcil dostlarına teşekkürler.

En kaliteli köpek maması çeşitleri petafrika.com ‘da

Firmamız petafrika.com sektördeki yıllara dayanan tecrübesi ve üstün hizmet kalitesi ile siz değerli köpek sahiplerinin can dostları için köpek maması, bakım ve aksesuar ürünlerinin satışını yapmaktadır. Stoklarımızda;

Bunun dışında ucuz köpek maması sınıfından üst sınıfa kadar tüm yerli ve yabancı köpek maması markaları stoklarımızda bulunmaktadır.

Köpek maması satın alırken bazı noktalara dikkat edilmelidir

Köpek maması üreten firmaların ve ürün çeşitliliğinin fazlalığı köpek sahiplerinin seçim yapmasını zorlaştırabilmektedir. Doğal olarak iyi bir köpek mamasının taze, besleyici, kolay sindirilebilir, lezzetli olması ve alerjik reaksiyonlara yol açmaması istenir. Bunun dışında köpeklerde kan şekerini hızlı bir şekilde yükseltecek şekerler yada karbonhidratlar içermemesi istenir. Bu tarz bir beslemeyi sağlayacak köpek maması ise içerisinde kullanılan hammaddelerin türü, bunların nereden ve nasıl temin edildiği, hangi teknolojiler ile hazırlandığı ile yakından alakalıdır.

Anlatmaya çalıştığımız köpek mamaları üreten firmaların hammaddelerinin temini , üretim süreçleri, felsefesi gibi konuların kaliteyi belirlediğidir. Bununla birlikte markaların çoğu köpek mamaları üretirken köpeklerin yaşını, ırkını ve sağlık durumunu (kısırlaştırma, obezite vb) göz önünde bulundurarak köpek maması üretmiştir.

Irka ve yaşa göre köpek maması çeşitleri mevcuttur

Köpek ırkları temel olarak küçük orta ve büyük ırk olarak sınıflandırılmıştır. Her ırkın davranışları ve beslenme ihtiyaçları farklıdır. Örneğin küçük ırk köpekler daha hareketli olduklarından daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden küçük ırklar için üretilen köpek mamalarının enerji değerleri daha fazladır. Yavru köpekler hızlı bir şekilde geliştikleri için besin değerleri daha güçlü mamalara ihtiyaç duyarlar. Bu bağlamda yavru köpekler için üretilmiş bir köpek mamasının yetişkin köpek mamasına nazaran iki katına yakın besin değeri içerir.

İçeriklerinin uygunluğuna göre köpek maması çeşitleri tercih edilmelidir

Köpek mamaları hazırlanırken protein kaynağı olarak kuzu eti, sığır, eti, av hayvanı eti , balık eti , tavuk eti, kümes hayvanı eti kullanılır. Hassas sindirim sistemine sahip köpekler için kolay sindirilebilmesi açısından kuzulu köpek mamaları önerilir. Deri tüy problemleri olan köpeklerde ise omega yağ asitleri bakımından daha zengin olması açısından balıklı köpek mamaları önerilir. Tavuk hindi veya kümes hayvanı eti ile hazırlanmış mamalar ise daha çok küçük ırk köpeklerin damak tadına uygundur ancak istisnalar olabilir. Köpek mamalarında karbonhidrat kaynağı olarak pirinç, mısır, buğday ve meyveler kullanılmaktadır. Son zamanlarda süper premium tahılların alerjiye yol açma ihtimaline karşı köpek mamalarında karbon hidrat kaynağı olarak sadece meyveler seçilmektedir. Bunlar tahılsız köpek mamaları olarak adlandırılmaktadır.

Köpeğinizin ırkı ve yaşı ne olursa olsun ona uygun bir mamanın stoklarımızda olduğuna inanıyoruz.

Royal Canin kedi maması diğer ürünleri gibi kedi mamasıyla da tercih sebebi oluyor

Royal Canin kedi maması kedilerin sağlıklı bir yaşam sürmesi için çok uygun bir seçimdir. Çünkü Royal Canin firması tam anlamıyla kedi besleme uzmanıdır. Royal Canin kedi mamaları çeşitlerini kısaca belirtmek gerekirse,

 • Yavru kediler için
 • Yetişkin kediler için
 • Yaşlı kediler için

Yavru kedilerin sağlıklı gelişimi için royal canin kedi maması

1 ile 4 aylık Yavru kedileriniz için bağışıklılığını kuvvetlendiren kolay sindirilebilir ve ılık suyla lapa haline getirilebilen Royal Canin Baby Cat kedi maması uygundur. 4 aydan daha büyük yavru kedileriniz için ise Royal Canin Kitten Kedi maması yetişkinliğe kadar (12 Ay) onların yeterli ve dengeli bir şekilde beslenmesine yardımcı olacaktır. Yine yavru kediler için daha lezzetli ve bi seçenek de Royal Canin kitten yaş mama olabilir. Royal Canin kedi maması yavru kedileriniz için sağlıklı bir şekilde yetişmeleri için isabetli bir seçim olacaktır.

Yetişlin kedileriniz için royal canin kedi maması seçenekleri

Yetişkin kedileriniz için Royal Canin kedi maması seçiminde onların yaşam biçimi önemelidir. Örneğin sadece evde yaşayan kediler fazla hareket etmezler ve tüylerini daha sık temizlerler. Bu da daha fazla tüy yutmalarına sebep olur. Bu tür kediler için Royal Canin kedi maması - İndoor 27 yugun olur. İndoor 27 seçeneği aynı zamanda kedilerin dışkı kokusunu azaltmaya yarımcı olur. Eğer kedileriniz 7 yaş üzerinde ise İnddor +7 alabilirisiniz. Evde yaşayan ve arası sıra dışarı çıkan kediler için ise Royal Canin Kedi maması - Fit 32 önerilir. Mama konusunda seçici mızmız kedileriniz var ise onlar için Sensible 33, daha ileri düzeyde mama beğenmeme durumu söz konusu ise Exigent 35/30 önerilir. Kısırlaştırılmış kediler daha az hareket ettiklerinden kilo alma eğilimindedirler. Düşük yağ, tuz ve kalori oranı ile onlar için Royal Canin Sterilised 37 seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca ırk kediler için örneğin iran kedi (persian), siam kedisi ve British Shorthair için özel üretilmiş mamalar bulunmaktadır.

Yaşlı kediler için royal canin kedi maması

Yaşlı kedilerde böbrek ve sindirim sistemi fonksiyonlarında azalmalar meydana gelebilmektedir. Bu gruptaki kediler için mamalar özel hazırlanır ve içerik değerleri farklıdır. Evde yaşayan 7 yaş üzerindeki kediler için Raoyal Canin kedi maması - İndoor Mature +7, 13 yaş üzerindeki kediler için ise Royal Canin Ageing +12 uygun bir seçim olur. Eğer kısırlaştırılmış ve 7 yaş üzeri bir kedi söz konusu ise onun için Royal Canin Sterilised +7 seçeneği bulunmaktadır.akvaryum balık yeminde havale indirimi